Poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Unijna flaga rozbłysła na Pałacu Prezydenckim

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego - w związku z przypadającą 1 maja ósmą rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej - uruchomiona została specjalna iluminacja, nawiązująca do unijnej flagi. Natomiast biało-czerwone dekoracje pojawią się na Pałacu 2 i 3 maja, w związku z Dniem Flagi RP i oraz Świętem Narodowym 3 Maja. W ten sposób Pałac Prezydencki włącza się w radosne świętowanie „Majówki z Polską”, do którego zachęca Prezydent RP Bronisław Komorowski

Unijną iluminację będzie można oglądać do późnych godzin wieczornych we wtorek.
Zobacz także:„Majówka z Polską” – Para Prezydencka i sportowcy zapraszają do świętowaniaPałac Prezydencki na biało-czerwonoBiało-czerwona iluminacja Pałacu PrezydenckiegoBiało-czerwone światła na fasadzie Pałacu PrezydenckiegoIluminacja na obchody Roku Janusza KorczakaPrezydent: To nasz wielki sukces, wielkie źródło radości
Natomiast iluminacja Pałacu Prezydenckiego z okazji Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 maja nawiązywać będzie do polskich barw narodowych. Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego zostaną rozwieszone dwie wielkoformatowe flagi, których znaczenie dla Polaków podkreślać będzie intensywna biel.
 
Ponadto otoczenie Pałacu zostanie przybrane na biało-czerwono , będą rozwieszone proporce, a pomniki polskich patriotów zostaną przystrojone w barwy narodowe.
  
Majowe święta to już kolejne wydarzenia, którym towarzyszy okolicznościowe podświetlenie Pałacu Prezydenckiego.  Iluminacje były wyświetlane między innymi w związku z inauguracją prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, inauguracją Roku Janusza Korczaka, Świętem Niepodległości czy zeszłoroczną edycją akcji „Majówka z Polską”.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.