Wtorek, 10 kwietnia 2012

Prezydent na mszy św. w drugą rocznicę katastrofy

Prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył we wtorek  w Katedrze Polowej Wojska Polskiego we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.


Przed mszą prezydent złożył w Katedrze Polowej wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy.

 

We mszy uczestniczyli także przedstawiciele rządu i parlamentu, najbliżsi ofiar katastrofy oraz liczni mieszkańcy stolicy. - Strata jest wielka, a więc nie dziwi ogrom bólu, łzy, świeże kwiaty na grobach, zapalone znicze, szeptany różaniec i pytanie: dlaczego - powiedział biskup polowy Józef Guzdek.

 

W porannych uroczystościach, które odbyły się na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach przed pomnikiem upamiętniającym 96 ofiar katastrofy smoleńskiej wziął udział szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Zobacz także:Wieniec pod tablicą na Krakowskim PrzedmieściuSzef KPRP na uroczystościach na PowązkachMsza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiejMinister Klimczak na uroczystościach w Smoleńsku

 

We wtorek, 10 kwietnia przypada druga rocznica od katastrofy samolotu Tu-154M, którym na uroczystości w Lesie Katyńskim leciał prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych i dowódcy wojska. (PAP, inf. własna)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.