Czwartek, 10 listopada 2011

Prezydent wręczył sztandar Batalionowi Reprezentacyjnemu WP

Zobacz także:Biało-czerwona iluminacja Pałacu PrezydenckiegoPrezydent mianował 6 nadinspektorów PolicjiKwiaty od prezydenta przed pomnikiem MarszałkaOrdery z okazji Święta NiepodległościPrezydent wręczył najwyższe odznaczenia państwoweKotyliony na 11 listopadaPrezydent zaprasza na wystawę „Za Ojczyznę i Naród”W czwartek na dziedzińcu Belwederu prezydent Bronisław Komorowski wręczył sztandar Batalionowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów przypadającej w piątek 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

-  Wszyscy potrzebujemy sztandarów, bo sztandar to symbol wspólnoty - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. - Potrzebujemy sztandarów jako symboli wspólnoty. Potrzebują go ludzie w ramach instytucji, w ramach szkoły, drużyny harcerskiej, potrzebują go miasta, gminy, organizacje. Potrzebują także żołnierze, dlatego przez wieki skupiali się pod proporcami, które miały służyć im do tego, aby lepiej potrafili być razem w trudnych chwilach - mówił prezydent.

Jak dodał, sztandar to symbol, pod którym ludzie się skupiają i pod którym tworzą wspólnotę działania, myślenia i wspólnotę serc.

 

Wcześniej prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe, złożył wieniec przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsuskiego oraz wręczył akty mianowania na stopień generalski nadinspektora sześciu policjantom.

 

Przed południem Para Prezydencka wspólnie z uczniami i artystami przygotowała biało-czerwone kotyliony.

 

Także w ramach obchodów Święta Niepodległości Pałac Prezydencki ozdobiła biało-czerwona iluminacja. (inf. własna, PAP)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.