Środa, 19 października 2011

Kolejne spotkanie z kulturą w Belwederze

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego i Jego Małżonki Anny Komorowskiej 19 października w Belwederze wystąpił kwartet smyczkowy Grupa MoCarta oraz pianista Waldemar Malicki. Wydarzenie to odbyło się w ramach organizowanych cyklicznie przez Parę Prezydencką spotkań kulturalnych pt. „Scena w Belwederze”.


W wystąpieniu powitalnym Prezydent RP Bronisław Komorowski podkreślił, że tym co łączy Europejczyków jest nie tylko polityka i gospodarka, ale w znaczącym stopniu wspólna kultura.
 

Tym razem okazją do spotkania była bowiem polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Stąd, w koncercie uczestniczyli m.in. przedstawiciele państw członkowskich UE.
 

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy a zarazem kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową. Waldemar Malicki to jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - solista, kameralista, improwizator. Prezentuje autorskie programy pełne wirtuozerii i muzycznego humoru.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.