Poniedziałek, 26 września 2011

Prezydent: Powstanie KOR to początek dobrych, odważnych zmian

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że powstanie Komitetu Obrony Robotników to był początek dobrych odważnych zmian. - Chciałem podziękować Wam za mądrą odwagę - zwrócił się do odznaczonych działaczy opozycji demokratycznej.

 

W związku z 35. rocznicą powstania KOR-u prezydent wręczył w poniedziałek na uroczystości w ogrodach pałacu prezydenckiego ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników, wybitnym postaciom opozycji demokratycznej i orędownikom idei społeczeństwa obywatelskiego.

Zobacz także:Ordery dla współpracowników KORPrezydent o rocznicy powstania KOR

Bronisław Komorowski przyznał, że wzruszył się wręczając odznaczenia. - To naprawdę niezwykły moment, kiedy można patrząc prosto w oczy będąc głęboko przekonanym dziękować w imieniu całej Polski. To szczególny moment, kiedy mam osobistą pewność, że te odznaczenia nie tylko powinny być wręczone, ale powinny świadczyć o wdzięczności całej Polski - powiedział.

 

- Znamy się w wielu wypadkach i myślę, że możemy sobie nawzajem pogratulować tego szczególnego momentu, jakim jest doczekanie chwili, kiedy za dobre czyny nie zamykają, a nagradzają – dodał.

 

- Dziś – dziękując, obchodzimy 35.rocznicę powołania KOR, obchodzimy początek dobrych zmian, odważnych zmian. Chciałem za tę odwagę, mądrą odwagę serdecznie wszystkim podziękować. Odważni potrafiliśmy być bardzo często. Być odważnym w sposób mądry, taki, który otwiera nowe perspektywy, a nie tylko ugruntowuje stare marzenia – to było wielkie zadanie naszego pokolenia, żeby znaleźć odpowiedź na to, jak osiągać cele, które wydawały się być tylko i wyłącznie cząstką naszych polskich marzeń - mówił prezydent.  I dziękował za mądrą, odważną zmianę.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.