Poniedziałek, 19 września 2011

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie

67 nowych uczonych otrzymało w poniedziałek nominacje profesorskie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Dzisiejsze nominacje są inwestycją w nowy rok akademicki - powiedział prezydent w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim.
Zobacz także:Prezydent wręczył 67 nominacji profesorskich
Prezydent podkreślił, że zbliżający się rok akademicki będzie rokiem szczególnym. - Będzie to rok po wejściu w życie drugiej transzy rozwiązań ustawowych - powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do rozpoczynającej się 1 października reformie szkolnictwa wyższego.

Prezydent podkreślił, że nowi profesorowie będą musieli funkcjonować już w tej nowej rzeczywistości. Zaznaczył, że obecna reforma szkolnictwa wyższego jest drugą tak poważną rewolucją w systemie po zmianach wprowadzonych przez rząd Tadeusza Mazowieckiego. - Jestem pewien, że te zmiany nie kończą procesu dostosowywania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego do zjawiska konkurencji międzynarodowej - zaznaczył.

- Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem, po zebraniu doświadczeń w pierwszym roku, będziemy mogli pracować nad szukaniem jeszcze innych - optymalizujących sposób funkcjonowania szkolnictwa wyższego i nauki - rozwiązań ustawowych - dodał.

Prezydent podziękował nowym profesorom za wysiłek i poprosił, by poprzez osobiste umiejętności, doświadczenia i zaangażowanie, starali się czynić polską naukę jak najatrakcyjniejszą i służącą ojczyźnie.

- Wiemy doskonale, że w tym odważnym myśleniu o wyzwaniach, które idą przez świat jest miejsce szczególne dla edukacji, dla ludzi obdarzonych wielką wiedzą, doświadczeniem, a więc także zawsze większą odpowiedzialnością za przyszłość, za myślenie czasami rewolucyjne, odważne. Tylko takie myślenie może pozwolić nam na przyspieszenie rozwoju i nadgonienie straconego czasu - powiedział Bronisław Komorowski. (PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.