Wtorek, 12 lipca 2011

Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT

Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT
Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT
Prezydent przyjął sprawozdanie KRRiT

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok. Oznacza to, że Rada funkcjonuje dalej w obecnym składzie. Zdaniem prezydenta, dalsza destabilizacja w mediach publicznych byłaby niebezpieczna przed zbliżającymi się wyborami.

 

- Wydaje się rzeczą niebezpieczną doprowadzanie do dalszej destabilizacji w mediach publicznych w okresie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jednym z zadań KRRiT jest monitorowanie sytuacji w mediach publicznych i interweniowanie w przypadku naruszenia zasad określonych ustawą. Brak KRRiT, ponowne uruchamianie procesu wyłaniania nowego składu, to jest okres bezkrólewia i braku kontroli – powiedział prezydent.


- Wydaje się, że byłaby to zachęta do różnego rodzaju harców polityczno-partyjnych w mediach publicznych, czego zdecydowanie chciałbym uniknąć, w związku z tym nie zamierzam kwestionować sprawozdania KRRiT – dodał Bronisław Komorowski.

 

 

Sejm i Senat odrzuciły ubiegłoroczne sprawozdanie Krajowej Rady. Prezydent nie podzielił opinii parlamentu w tej sprawie.
 

 Prezydent zaznaczył, że Krajowa Rada w obecnym składzie powinna mieć nadal swoją szansę funkcjonowania i wprowadzania pewnego uspokojenia w mediach publicznych. - Ma zresztą swoje osiągnięcia, poprawiła w ciągu tych czterech i pół miesiąca o 20 % ściągalność abonamentu – dodał.

 

KRRiT w obecnym składzie działa od sierpnia 2010 r. Powołani przez prezydenta: Jan Dworak, Krzysztof Luft; wybrani przez Sejm:  Sławomir Rogowski, Witold Graboś; wybrany przez Senat: Stefan Pastuszka.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.