Niedziela, 1 maja 2011

Pałac Prezydencki na biało-czerwono

Biało-czerwona iluminacja na Pałacu Prezydenckim

W niedzielę o 20.00  Pałac Prezydencki w Warszawie zmienił kolor na biało-czerwony. To część zainaugurowanej przez prezydenta akcji „Majówka z Polską”, w ramach której charakterystyczne polskie budowle dekorowane są w narodowe barwy.
Zobacz także:Prezydent: Mamy być z czego dumniAkcja „Majówka z Polską” w polskich miastachBiało-czerwone budynki w ramach „Majówki z Polską”Prezydent zaprasza do wspólnego świętowaniaZrób Kokardę Narodową
W Warszawie biało-czerwone będą także barwami Kancelaria Premiera, Sejm, Pałac Kultury i stołeczny Ratusz. Prezydencka inicjatywa, którą, ze względu na przypadające święta zaplanowano na 1-3 maja, ma wzbudzać w społeczeństwie dumę z faktu bycia Polakiem i radość z osiągnięć naszego kraju.

Na apel o przyłączenie się do wspólnych, radosnych obchodów i symboliczne podświetlenie lub udekorowanie najważniejszych budowli bądź ulic na biało-czerwono, pozytywnie odpowiedziało wiele polskich miast, m.in. Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław i Warszawa.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.