Czwartek, 3 lutego 2011

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce

Tagi: wiktor janukowyczukrainaeuro 2012stosunki polsko-ukrainskie

W czwartek rozpoczął pierwszą oficjalną wizytę w Polsce prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Głównymi tematami rozmów prezydenta Janukowycza z prezydentem Bronisławem Komorowskim będą m.in. współpraca między Ukrainą i Polską, partnerstwo strategiczne oraz Euro 2012.

 

Wizyta  rozpoczęła się od oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego o godzinie 10. Następnie odbyły się rozmowy "w cztery oczy" prezydentów. Po ich zakończeniu prezydenci Komorowski i Janukowycz  przewodzili rozmowom plenarnym obu delegacji.

 

W południe odbyła się uroczystość podpisania polsko-ukraińskich dokumentów: Mapy Drogowej Współpracy Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy w latach 2011-2013 oraz Porozumienia o Współpracy pomiędzy Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Państwową Agencją ds. Inwestycji i Zarządzania Narodowymi Projektami Ukrainy oraz Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą.
 

Następnie Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej.Zobacz także:"Mamy szereg wspólnych planów"

 

Po południu prezydenci Polski i Ukrainy zwiedzą też budowę Stadionu Narodowego na warszawskiej Pradze. Będzie to okazją do rozmowy na temat organizacji przez oba kraje mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

 

Wieczorem Bronisław Komorowski wyda uroczysty obiad na cześć Wiktora Janukowycza.

 

Zobacz program prasowy

 

(PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.