Poniedziałek, 6 grudnia 2010

Prezydent Rosji z oficjalną wizytą w Polsce

Uroczystym powitaniem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się w poniedziałek dwudniowa oficjalna wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce. 

 

W ceremonii powitania udział wzięli m.in. członkowie rządu: wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, minister kultury Bogdan Zdrojewski, a także prokurator generalny Andrzej Seremet, szef prezydenckiej kancelarii Jacek Michałowski i prezydenccy ministrowie oraz  szef BBN Stanisław Koziej.

Po powitaniu Prezydenci Polski i Rosji w towarzystwie żon, udali się na krótką rozmowę. Później Bronisław Komorowski i Dmitrij Miedwiediew rozmawiali w „wąskim gronie”, a następnie odbyły się oficjalne rozmowy obu delegacji. Po nich, w obecności prezydentów Polski i Rosji zostały podpisane polsko-rosyjskie umowy.

Następnym punktem była konferencja prasowa prezydentów. Po niej prezydent Rosji złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

 Zobacz także:"Rozpoczynamy dobry rozdział w naszych relacjach"

Około 16.30 rozpocznie się Forum Dialogu Obywatelskiego Polsko – Rosyjskiego z udziałem obu prezydentów. Następnie prezydent Dmitrij Miedwiediew spotka się z premierem Donaldem Tuskiem.

Ostatnim punktem pierwszego dnia wizyty będzie uroczysty obiad na cześć rosyjskiej pierwszej pary.

 

Szczegółowy plan wizyty w dziale "Dla mediów"
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.