Środa, 17 listopada 2010

"Ruchy na prawicy mogą poprawić jakość polityki"

Prezydent Bronisław Komorowski

Ruchy tektoniczne na prawicy mogą zaowocować poprawą jakości polityki - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, komentując w środę powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza".

Powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" ogłosili we wtorek wykluczone z PiS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak oraz poseł PiS Paweł Poncyljusz i europosłowie PiS - Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński.

- W polityce konkurencja jest rzeczą zdrową. Na ogół daje szansę na poprawę jakości polskiej polityki - mówił Bronisław Komorowski na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z jednodniowej wizyty w Niemczech.

Wyraził też nadzieję, że ruchy tektoniczne, które w polityce obserwujemy na prawej stronie sceny politycznej mogą zaowocować poprawą jakości. - Tak jak każda konkurencja - dodał.

- Wszyscy oczekujemy, że opozycja będzie przede wszystkim konstruktywna i będzie chciała w niektórych obszarach współpracować, trochę ponad bieżącym interesem walki politycznej. To jest moje marzenie i dążenie - dodał prezydent. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.