Czwartek, 11 listopada 2010

Prezydent: Bądźmy dumni z Ojczyzny i spierajmy się mądrze

Mamy prawo być dumni z odzyskanej wolnej Ojczyzny - powiedział podczas głównych obchodów Święta Niepodległości prezydent Bronisław Komorowski. Apelował jednocześnie by wielobarwność poglądów i wyobrażeń o państwie nie zamieniła się w piekło wojny polsko-polskiej.

 

- Kiedy się spieramy, spierajmy się mądrze - wzywał prezydent przemawiając podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

W uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza wzięli udział także m.in. prezydent Litwy Dala Grybauskaite, marszałkowie Sejmu i Senatu Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk.

 

- Nie wrzucajmy wielkiego sukcesu naszego pokolenia - pokolenia ludzi Solidarności - w ogień domowych kłótni i swarów - apelował. - Nie pozwólmy, by Ojczyzna wolna, bezpieczna i coraz zamożniejsza, spowszedniała nam do tego stopnia, że przestaniemy umieć się cieszyć tym, o czym śniły poprzednie polskie pokolenia - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

- Radujmy się Polską tą współczesną, tą naszą, tą wspólną. Klejnot niepodległości, który odzyskaliśmy ponownie 21 lat temu, na pewno wymaga jeszcze oszlifowania, ale za nic, za żadną cenę nie można nam go zagubić w swarach - apelował.

 Zobacz także:"Umowa z Kurią i harcerzami została wykonana"Tablica upamiętniająca Jana Nowaka JeziorańskiegoPrezydent złożył kwiaty przed pomnikiem na PawiakuPara Prezydencka na mszy w bazylice św. Krzyża

-  To jasne, że nie jesteśmy identyczni, że różnimy się - zaznaczył prezydent. - Różnorodność jest normalnością, jest wartością, nieodłączną cechą demokracji. Ważne jest jednak, żeby wielobarwność poglądów i wyobrażeń o polskiej pomyślności, o polskich sprawach nie zamieniła się w piekło wojny polsko-polskiej, która niczego nie potrafi zbudować, a wiele potrafi zniszczyć - podkreślił prezydent.

 

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, współpraca w służbie dla RP dwóch wielkich adwersarzy Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego powinna być drogowskazem dla współczesnych polityków jak najlepiej służyć Polsce i Polakom.

 
123»»»
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.