Czwartek, 23 lipca 2015

"Awans generalski zachętą do pomnożenia wysiłku na rzecz służby Polsce"

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w czwartek nominacje generalskie sześciorgu oficerom policji. Wśród nich jest komendant wojewódzka opolskiej policji Irena Doroszkiewicz, która została pierwszą w historii polskiej policji kobietą generałem.

Uroczystość w Belwederze odbyła się z okazji Święta Policji. Awansowani na pierwszy stopień generalski w policji - nadinspektora - otrzymali szable. Wyróżnionym oficerom towarzyszyły rodziny. Na uroczystości obecni byli także szef KPRP Jacek Michałowski oraz szef BBN Stanisław Koziej.


Awans generalski to kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych - mówił prezydent. Podkreślił, że awans generalski ma zachęcać do pomnożenia wysiłku na rzecz lepszej służby na rzecz Polski.

 

Zachęcał także, by awans traktować jako kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych. - Bo przecież z odpowiedzialnością, ze zdolnością do dźwigania odpowiedzialności wiąże się awans generalski - powiedział prezydent.


 

Nominowanym życzył, aby "z poczuciem tej odpowiedzialności kontynuowali swoją piękną, ważną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, kraju, czynienia naszego kraju krajem lepszym".


Prezydent Komorowski życzył także osobistej satysfakcji i przekonania, że "każdy z nas tak naprawdę, tak na końcu, zawsze kieruje się myślą, że to jest wszytko dla Polski".
 

Prezydent RP Bronisław Komorowski mianował na stopnie generalskie funkcjonariuszy Policji:

 

na stopień generalnego inspektora Policji:

 

nadinspektora Krzysztofa GAJEWSKIEGO

 

na stopień nadinspektora Policji:

 

inspektora Michała DOMARADZKIEGO

inspektora Irenę DOROSZKIEWICZ
inspektora Cezarego POPŁAWSKIEGO
inspektora Jarosława SAWICKIEGO

inspektora Krzysztofa ZGŁOBICKIEGO.

 

Biogramy nominowanych dostępne na stronie BBN>>

 

(PAP, inf. własna)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.