Czwartek, 15 listopada 2018

Prezydent: Kongres 590 okazją do wymiany kontaktów biznesowych

To jest Kongres, który stwarza okazję dla małych i średnich firm, żeby spotkać się z tymi wielkimi i nawiązać kontakty biznesowe. Trochę też służy temu, żeby przedsiębiorcy mogli się wypowiedzieć do najważniejszych osób w państwie – mówił Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl.Zobacz także:Wywiad Prezydenta RP dla TV wPolsce.pl


Prezydent zauważył, że na Kongresie obecni są przedstawiciele najważniejszych władz w Polsce. – To bardzo dobrze, że te kontakty są – dodał.


Oceniając obecną sytuację gospodarczą w Polsce, Prezydent Andrzej Duda mówił, że dane „są bardzo dobre”. - Mamy mniej więcej 4,5 proc PKB wzrost gospodarczy, najniższe bezrobocie od 1990 roku. (…) Rzecz w tym, żeby tę tendencję udało nam się utrzymać – podkreślał.


Zobacz także:„Kongres 590 to wielkie wydarzenie gospodarcze” [PL/ENG]Ustawa o PPK zostanie podpisanaZapytany o propozycję Pracowniczych Planów Kapitałowych, Prezydent wyraził nadzieję, że nowa ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych „stopniowo spowoduje zbudowanie rodzimych zasobów kapitałowych, które będą służyły przede wszystkim zabezpieczeniu emerytalnemu zwykłych Polaków, ale także jako pewne koło zamachowe polskiej gospodarki”.


Pytany, czy to przypadkiem nie będzie drugi OFE, Andrzej Duda odpowiedział, że „to jest inna sytuacja”: - Na te plany składa się „ofiarność” trzech podmiotów. (…) Warto rozważyć tę propozycję, bo wydaje mi się, że jest ona lepsza niż OFE – wyjaśnił. (wPolityce.pl/AW)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.