Wtorek, 17 marca 2020

Prezydent: Rada Gabinetowa przełożona


Szanowni Państwo!

 

Wczoraj po południu zapowiedziałem na dziś zwołanie Rady Gabinetowej, na której mieliśmy wraz z rządem omawiać kwestie gospodarcze, a mianowicie – kwestie związane z pakietem pomocowym dla przedsiębiorców, dla pracowników i generalnie dla gospodarki. Pakietem, który w konsultacji ze mną został przygotowany przez Radę Ministrów. Mieliśmy mówić o szczegółach tego programu.

Natomiast – jak Państwo wiedzą – ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie, pan minister Michał Woś, miał dodatni wynik badania, czyli jest zakażony koronawirusem. To wywołało, oczywiście, konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które stykały się z Panem Ministrem – i te procedury trwają.
 

Po konsultacjach z Ministrem Zdrowia, z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Panem Premierem, które zresztą trwały też wczoraj w nocy, podjąłem decyzję, że dzisiejsza Rada Gabinetowa nie odbędzie się z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników – z uwagi na to, by zachować procedury. Prawdopodobnie będzie przesunięta na jutro, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta jeszcze dzisiaj w ciągu dnia. Przede wszystkim muszą się zakończyć procedury, ponieważ kwestia bezpieczeństwa jest najistotniejsza.
 

Podkreślam jeszcze raz: po konsultacji z Ministrem Zdrowia, z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Panem Premierem zdecydowałem o anulowaniu dzisiejszej Rady Gabinetowej, najprawdopodobniej o przesunięciu jej na dzień jutrzejszy. W każdym razie na moment, gdy wobec wszystkich uczestników tego spotkania procedury bezpieczeństwa związane z ustalaniem, czy zostali oni zakażeni koronawirusem, czy nie, zostaną w całości zakończone.
 

Dziękuję bardzo.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.