Niedziela, 17 lipca 2016

List Prezydenta RP do uczestników i organizatorów uroczystości z okazji 25. rocznicy utworzenia Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP

Serdecznie pozdrawiam uczestników dzisiejszej uroczystości. Pragnę również przekazać pozdrowienia i wyrazy uznania członkom kolejarskich organizacji związkowych i wszystkim polskim kolejarzom. Nasza Ojczyzna wiele Państwu zawdzięcza.

Niedziela, 17 lipca 2016

List Prezydenta RP do uczestników i organizatorów uroczystości z okazji 36. rocznicy „Lubelskiego Lipca’80”

Niedawno obchodziliśmy rocznicę Poznańskiego Czerwca’56 i Czerwca’76, zapamiętanego przede wszystkim jako Radomski Czerwiec. Kolejnym ogniwem tego łańcucha wydarzeń prowadzących do wolnej Polski stał się Lubelski Lipiec.

Sobota, 16 lipca 2016

List Prezydenta RP do organizatorów i uczestników obchodów 606. rocznicy bitwy pod Grunwaldem

"Bardzo się cieszę, że tak licznie przybyli Państwo na obchody upamiętniające jedną z największych bitew średniowiecznej Europy i najważniejszych wiktorii w dziejach Rzeczypospolitej". List Prezydenta RP odczytał minister Andrzej Dera.

Piątek, 15 lipca 2016

Kondolencje w związku z zamachem terrorystycznym w Nicei

‎Łączę się w bólu z Narodem Francuskim, ponownie doświadczonym nieobliczalnym aktem terroryzmu i zapewniam o solidarności Polski w tych trudnych chwilach - napisał Prezydent RP Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do Prezydenta François Hollande'a.

1 ««« 388389390391392  471
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.