Czwartek, 10 listopada 2016

List Prezydenta z okazji I edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”

Uczestnicy i Organizatorzy

gali finałowej

I edycji ogólnopolskiej kampanii

„BohaterON – włącz historię”

 
 
Szanowni Państwo!
 

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na Gali I edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”. Słowa szczególnych pozdrowień i najlepszych życzeń pragnę skierować do obecnych na dzisiejszej uroczystości Powstańców Warszawskich.

 

Szanowni Państwo! Powstanie w stolicy było heroiczną, nierówną walką o suwerenną Polskę. Terror niemieckiego okupanta, którego celem była eksterminacja naszego narodu, nie stłumił w Polakach dążeń do wolności i nadziei na odzyskanie niepodległej Ojczyzny. Powstańcy, często bardzo młodzi ludzie, razem stanęli do walki. Łączyło Państwa głębokie pragnienie prawdziwej wolności. I to pragnienie się ziściło, choć dopiero wiele lat po zakończeniu wojny.

 

Pamięć o Powstaniu Warszawskim przetrwała lata deprecjonowania i umniejszania przez komunistyczne władze. Dziś coraz bardziej uświadamiamy sobie wagę tego zrywu dla rozbudzenia wolnościowego ducha polskiej wspólnoty. Dziś my, a szczególnie młode pokolenie Polaków, z szacunkiem i podziwem czcimy heroiczną walkę i ofiarę Powstańców.
Z Państwa postaw czerpiemy siłę do działania, do umacniania polskiej wolności, a także inspirację do budowy silnego państwa. Jestem dumny, że kolejne generacje Polaków dają dowody wdzięczności i pamięci o Powstańcach Warszawskich. I jestem przekonany, że dalej będziemy nieść to dziedzictwo.

 

Szanowni Państwo!

 

Wyrażam uznanie organizatorom za zainicjowanie projektu wysyłania pocztówek do bohaterów powstańczych walk o stolicę. To piękny, płynący z serca gest podziękowania dla Powstańców. Życzę Państwu nowych, inspirujących inicjatyw, które będą budować społeczną wiedzę o ważnych wydarzeniach z naszej najnowszej historii.


Powstańcom Warszawskim dziękuję za wzór miłości do Polski. Życzę Państwu z całego serca dobrego zdrowia, wielu sił i radości z umacniania patriotyzmu wśród naszych rodaków. Uczestnikom dzisiejszej Gali życzę, abyśmy pielęgnując pamięć o bohaterskim zrywie z 1944 roku, razem troszczyli się o dobro wspólne i naszą Ojczyznę. 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.