Środa, 20 stycznia 2021

Życzenia dla Barbary Rylskiej

Pani

Barbara Rylska

 

 

 

 

 

 

 

Wielce Szanowna Pani – Wspaniała Jubilatko!

 

Z okazji jubileuszu urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dla Pani wspaniałego dorobku artystycznego. Dziękując za dziesięciolecia pracy na scenie, planie telewizyjnym i filmowym oraz przed mikrofonem Polskiego Radia, pragnę życzyć Pani dobrego zdrowia, samych pogodnych dni wśród bliskich i życzliwych osób oraz satysfakcji z dokonań zawodowych.

 

Charlie Chaplin uważał, że ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać. Pani talent aktorski i wokalny oraz nieodparta vis comica trwają we wdzięcznej pamięci widzów – szczególnie tych, którzy poszukiwali wytchnienia pośród trudów życia w Polsce powojennej. Choć w Pani karierze nie brak ról dramatycznych w inscenizacjach dzieł Wyspiańskiego, Witkacego i Dostojewskiego, popularność przyniosły Pani przede wszystkim kreacje komediowe i kabaretowe, szczególnie na deskach stołecznych teatrów Komedia, Ludowego i Kwadrat oraz w Teatrze Telewizji. Współpracując z twórcami tej miary, co Konrad Swinarski, Jan Kulczyński, Jeremi Przybora, Edward Dziewoński czy Jerzy Dobrowolski, dostarczała Pani publiczności wielu niezapomnianych chwil radości i wzruszeń. Cieszę się, że Pani kunszt będą mogły podziwiać także przyszłe pokolenia miłośników szlachetnej rozrywki na wysokim poziomie artystycznym – a to za sprawą Pani ról w znakomitych spektaklach telewizyjnych i filmach fabularnych, spośród których trzeba tu wspomnieć Operę za trzy grosze, Ostatni kurs, Poszukiwany poszukiwana i Cieszmy się życiem.

 

Ponawiając życzenia niesłabnących sił ducha i ciała oraz jak najliczniejszych powodów do uśmiechu, proszę o przyjęcie serdecznych pozdrowień.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda


 

Pliki do pobrania

Życzenia dla Barbary Rylskiej z okazji jubileuszu urodzin [PDF]
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.