Piątek, 13 marca 2020

List Prezydenta do Papieża Franciszka

Jego Świątobliwość

Papież Franciszek

 

 

 

 

 

 

z okazji siódmej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, w imieniu własnym oraz Narodu Polskiego, pragnę przekazać Waszej Świątobliwości wyrazy szacunku i najserdeczniejsze życzenia.

 

Dowodem wdzięczności Polaków za dar pontyfikatu Waszej Świątobliwości jest uroczysta Msza Święta koncelebrowana 12 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w której tak licznie uczestniczą moi rodacy. Gromadzimy się na wspólnej modlitwie, aby podziękować Panu Bogu za odważne i wyraziste świadectwo wiary przekazywane współczesnemu światu przez papieża Franciszka oraz po to, aby prosić Boga o wszelkie łaski i siły dla Ciebie Ojcze Święty w dalszym pełnieniu misji apostolskiej.

 

Siódmy rok pontyfikatu Waszej Świątobliwości jest dla Polaków rokiem obfitującym w wyjątkowe rocznice i ważne wydarzenia religijne. Jednym z nich będzie beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować Waszej świątobliwości za zatwierdzenie dekretu otwierającego drogę do tej beatyfikacji. Cała Polska przygotowuje się do uroczystości wyniesienia na ołtarze Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się w czerwcu w Warszawie. 

 

W tym roku świętujemy także 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Najważniejszym wydarzeniem tych obchodów będzie uroczysta Msza Święta na Placu Świętego Piotra 17 maja, w której wezmą udział rzesze moich rodaków i wierni ze wszystkich krajów i narodów. Pragnę gorąco podziękować Waszej Świątobliwości za chęć przewodniczenia tej modlitwie, w której także będę uczestniczył. Jestem przekonany, że to niezwykłe wydarzenie przyczyni się do umacniania dziedzictwa św. Jana Pawła II i wartości chrześcijańskich w całym świecie.

 

Z radością oczekując na wspólną modlitwę i spotkanie w Watykanie w maju raz jeszcze życzę Waszej Świątobliwości sił i pomyślności w dalszym prowadzeniu Kościoła Powszechnego i umacnianiu całej wspólnoty międzynarodowej w dążeniu do współistnienia w pokoju, dialogu, wzajemnym szacunku i zaufaniu.

 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.