Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

List na Centralną Akademię z okazji Dnia Energetyka 2019

Warszawa, 19 sierpnia 2019 roku

 

 

Uczestnicy i Organizatorzy

Centralnej Akademii z okazji Dnia Energetyka 2019

w Bełchatowie

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

oraz całej branży energetycznej w Polsce!

Panie i Panowie!

 

Z okazji obchodów Dnia Energetyka pragnę złożyć Państwu uroczyste gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za profesjonalizm i osobiste zaangażowanie w pracę, której owoców nie sposób przecenić. Gorąco dziękuję Państwu za codzienne starania, aby bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, rozwój i modernizacja polskiej gospodarki oraz wszelkie aspiracje Polaków mogły się pomyślnie realizować. W realiach XXI wieku to właśnie zbiorowy wysiłek polskich energetyków jest jednym z fundamentów stabilności i prawidłowego funkcjonowania niemal wszystkich sfer życia w naszym kraju. Pamiętamy o tym – i z wdzięcznością myślimy o wszystkich, dzięki którym stale rosnące zapotrzebowanie na energię wciąż jest zaspokajane. Uroczystości z okazji Państwa dorocznego święta są najlepszą okazją, abym przekazał Państwu wyrazy uznania i głębokiego szacunku – w imieniu wszystkich obywateli Rzeczypospolitej oraz moim własnym.

 

Szanowni Państwo!

 

Trwające wciąż Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej napełniają nas dumą z dokonań naszych przodków. Tamten niezwykły, historyczny sukces, a następnie wspaniałe osiągnięcia pokolenia roku 1918 w budowie suwerennego państwa budzą w nas podziw nie dlatego, że były to zadania łatwe. Przeciwnie, sięgając myślą do tamtych lat, dostrzegamy ogrom trudności, z którymi mierzyli się wtedy Polacy. Warto, abyśmy inspirowali się ich postawą także dzisiaj. Nie jest tajemnicą, że przed polską energetyką stoją niemałe wyzwania modernizacyjne, że są i będą jej potrzebne olbrzymie inwestycje, że konieczne będzie rozważenie nowych, innowacyjnych rozwiązań służących jej dalszemu rozwojowi. Ale jestem przekonany, że jako społeczność doświadczonych fachowców nadal będą Państwo wykonywać swoje zadania z myślą o szczęściu i pomyślności swoich bliskich oraz wszystkich rodaków. Że Państwa praca nadal będzie jednym z najistotniejszych czynników, dzięki którym Polska osiągnie swój cel i zajmie należne jej miejsce w gronie państw najwyżej rozwiniętych, zamożnych i nowoczesnych.

 

Raz jeszcze dziękując, proszę Państwa oraz Państwa bliskich o przyjęcie najlepszych życzeń. Niech Państwa sukcesom zawodowym towarzyszy zawsze szczęście rodzinne oraz pokój i dostatek w Państwa domach. Serdecznie pozdrawiam zgromadzonych tu, w Bełchatowie, oraz wszystkich pracowników polskiej branży energetycznej. Wszystkiego dobrego!

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List został odczytany podczas uroczystości przez Mariusza Rusieckiego, Doradcę Prezydenta RP.

Pliki do pobrania

List na Centralną Akademię z okazji Dnia Energetyka 2019 [PDF]
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.