Czwartek, 20 sierpnia 2015

"Tornister pełen uśmiechów" od Pary Prezydenckiej

Agata i Andrzej Dudowie wzięli udział w akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów". Para Prezydencka przygotowała cztery wyprawki szkolne, dwie dla dzieci ze szkoły podstawowej, po jednej dla młodzieży z liceum i z gimnazjum.

 

Ogólnopolska akcja Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów" jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

 

 - Jesteśmy szczęśliwi także jako małżeństwo i jako rodzice, a nie tylko Para Prezydencka, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję. Te piękne tornistry uszczęśliwią tych, którzy na nie czekają. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wziąć w tym udział - powiedział po przekazaniu wyprawek prezydent Andrzej Duda.

 

 Wyrazy wdzięczności na ręce Pary Prezydenckiej założył dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

 

 - Jako Caritas dziękujemy parze prezydenckiej za przygotowanie tornistra pełnego uśmiechów. Ten tornister przynosi uśmiech, ale i nadzieję. To jest przyszłość konkretnych dzieci, ale i całego społeczeństwa - powiedział ks. Subocz.

 

 Akcja organizowana jest po raz siódmy, do tej pory udało się rozdać dzieciom z ubogich rodzin blisko 100 tys. szkolnych wyprawek. Jak wskazują dane GUS, godna edukacja znacznie zwiększa szanse dzieci na uniknięcie dziedziczenia biedy. (PAP, inf. własna)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.