Poniedziałek, 11 października 2021

W środę rozstrzygnięcie konkursu „Lider Dostępności”

Fasada Pałacu Prezydenckiego w Warszawie

13 października br. w Pałacu Prezydenckim po raz szósty nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności”.

Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny „Lider Dostępności” organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Został objęty Honorowym Patronatem już w pierwszym roku I kadencji Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pomysłodawcą Konkursu był śp. Piotr Pawłowski – działacz społeczny, założyciel Integracji, który mimo własnej niepełnosprawności, spowodowanej wypadkiem, aktywnie działał na rzecz wyrównywania szans dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz także:Konkurs „Lider Dostępności 2020” rozstrzygniętyCelem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i  przestrzeni do potrzeb osób z różnego typu niepełnosprawnościami, ograniczeniami – np. osób starszych. W projektowaniu uniwersalnym chodzi nie tylko o estetykę lecz także o funkcjonalność obiektów,  przyczyniając się do promowania równego i sprawiedliwego dostępu do dóbr i usług, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników.

Wręczenie nagród w 6. edycji konkursu nastąpi podczas gali organizowanej w Pałacu Prezydenkcim 13 października 2021 r. o godz. 12.00 z udziałem Pary Prezydenckiej.

Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, rozpatrywała przyznanie nagród i wyróżnień w ośmiu kategoriach:

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.