Poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Rada Gabinetowa nt. nowego roku szkolnego

Przygotowanie systemu oświaty do powrotu uczniów do szkół w roku szkolnym 2021/2022 w związku z nadejściem kolejnej fali zachorowań na Covid-19 – to temat Rady Gabinetowej, której posiedzenie odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

 

Po zakończeniu spotkania Prezydent podkreślał, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. – Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych – mówił Andrzej Duda.  Oczywiście – zaznaczył – szkoły zostały dodatkowo wyposażone w infrastrukturę zabezpieczającą. 
 

WYPOWIEDŹ W CAŁOŚCI>>

 

Prezydent podkreślił, że realizowany jest Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 i prawie 19 mln Polaków jest w pełni zaszczepionych. – Mamy nadzieję, że zaszczepi się jeszcze większa liczba osób, zachęcamy do tego – przekonywał. Ale – jak zaznaczył – nie są planowane obowiązkowe szczepienia.


Andrzej Duda poinformował, że w pierwszym tygodniu roku szkolnego będzie prowadzona akcja informacyjna, w drugim tygodniu rodzice będą mogli złożyć deklarację o zgodzie na zaszczepienie dziecka, a same szczepienia będą prowadzone od trzeciego tygodnia w zależności od liczby zainteresowanych – w szkołach lub wskazanych ośrodkach.

 

Zobacz także:Prezydent zwołał Radę Gabinetową Rozpoczynając posiedzenie Rady Andrzej Duda powiedział, że jest absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia [przeciwko Covid-19]. – Uważam, że spowoduje to niepokoje społeczne, uważam, że jest to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam. – Natomiast jest obowiązkiem ze strony polskiego państwa każdemu zapewnić możliwość zaszczepienia się – zaznaczył.

CAŁA WYPOWIEDŹ NA POCZĄTKU RADY GABINETOWEJ >>

 

♦♦♦
 

Zgodnie z Konstytucją RP, w sprawach szczególnej wagi Prezydent Rzeczypospolitej może zwołać Radę Gabinetową. Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej. Radzie nie przysługują kompetencje Rady Ministrów.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.