Czwartek, 22 kwietnia 2021

Z dziennikarzami o szczycie klimatycznym

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z dziennikarzami, by przekazać informacje związane z jego udziałem w rozpoczętym dziś szczycie klimatycznym zwołanym przez Prezydenta USA Joe Bidena. Prezydent RP zabierze głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

 

Zobacz także:Udział Prezydenta w szczycie klimatycznymSzef BBN o szczycie klimatycznym: Padnie deklaracja, że zgadzamy się na neutralność klimatyczną, ale chcemy uzgodnić warunki Zaproszenie na spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą zostało skierowane do dziennikarzy zajmujących się kwestiami energetyki.

 

– To, że zostaliśmy wybrani, by wziąć udział w szczycie klimatycznym pokazuje, że dla USA nasza część Europy się liczy – powiedział Prezydent. – Rozmawiałem z Prezydentami państw członków inicjatywy Trójmorza, jakie są ich oczekiwania względem szczytu, i te głosy z naszej części Europy są w istotnym stopniu ze sobą zbieżne.

 

– Jako kraj jesteśmy bardzo ambitni i mamy zamiar być w światowej awangardzie – podkreślił.

 

 

Andrzej Duda zaznaczył, że traktuje politykę klimatyczną jako szansę gospodarczą. Dodał, że „nie tylko nie wolno nam zejść z tej ścieżki, ale do zmian powinniśmy podejść w sposób bardziej ofensywny”.

 

Prezydent udzielił dziennikarzom odpowiedzi na pytania, które dotyczyły m.in. transformacji energetycznej, celów, jakie stoją przed naszym krajem w kwestii polityki klimatycznej oraz planowanego wystąpienia podczas szczytu.

Dziękujemy @jakubwiech, @wjakobik, @m_roszkowski, @jmpandera, @JJPiszczatowska, @KozmaSklodowska, @mikolajkunica, @czuryloPL @KarolDarmoros, @MarSzurowska, S.Sobczyk-Grygiel, M.Niewiadomski, R.Zasuń i M.Kozłowska za bardzo dobre spotkanie przed #LeadersClimateSummit 🌏

— Błażej Spychalski (@spychalski_b) April 22, 2021
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.