Piątek, 12 lutego 2021

Prezydent powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia

– Wielkim wyzwaniem jest pokonanie pandemii COVID-19, co możliwe będzie przede wszystkim poprzez realizację Narodowego Programu Szczepień. Na pewno to będzie istotny punkt prac rady przez najbliższy czas. Ale liczę na to, że wkrótce pokonamy pandemię i będziemy mogli się zająć analizowaniem i naprawianiem innych obszarów ochrony zdrowia w Polsce – mówił dziś Prezydent Andrzej Duda. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

 

– Ważne, byśmy dyskutowali w Pałacu Prezydenckim, mając bardzo często różne poglądy. Po to właśnie jest rada, by m.in. ścierać poglądy i przedstawiać różne koncepcje – dodał Andrzej Duda, podkreślając, że w skład rady powołani zostali eksperci różnych dziedzin medycyny oraz przedstawiciele pacjentów.
 

Zobacz także:Sesja pytań i odpowiedzi na temat szczepień przeciw COVID-19W spotkaniu uczestniczyli również m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.
 

 

Prezydent przypomniał, że podczas jego poprzedniej kadencji Sekcja Ochrony Zdrowia przy NRR przygotowała m.in. Narodową Strategię Onkologiczną oraz ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium, którą WHO ujęło w dorocznym raporcie dot. walki z rakiem jako przykład dobrych praktyk profilaktycznych. Na etapie ostatnich konsultacji jest program Centrum Zdrowie 75+.

 

Szef KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych, zapowiadając dzisiejsze wydarzenie, zaznaczyła, że wyzwaniem na dziś jest wzmocnienie polskiej służby zdrowia po ustaniu pandemii.

 

Czytaj więcej o: "Powołanie przez Prezydenta RP Rady ds. Ochrony Zdrowia"

Główne zadania rady to:

Prace Rady ds. Ochrony Zdrowia będą kontynuacją aktywności Sekcji Ochrona Zdrowia NRR.

 

W skład rady powołani dziś zostali:

W innym terminie akty powołania otrzymają:


 

ZOBACZ TEŻ: 

 

 

 

Ponadto:

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.