Wtorek, 2 lutego 2021

W BBN spotkanie z udziałem m.in. Prezydenta i Szefa KPRM

We wtorek w BBN odbyło się spotkanie z udziałem m.in. Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Szefa KPRM Michała Dworczyka dotyczące ustawy o rezerwach strategicznych; tematem rozmowy był również przebieg szczepień przeciw COVID-19.

 

Szef BBN Paweł Soloch mówił później na briefingu, że Prezydent przed podjęciem decyzji ws. ustawy o rezerwach strategicznych odbywa szersze konsultacje przede wszystkim z tymi osobami, które tę ustawę pilotowały. Przekazał podziękowania dla ministra Dworczyka za wysiłek włożony w usprawnienie systemu dotyczącego rezerw strategicznych, co – jak zaznaczył minister – było postulatem Prezydenta zawartym w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego. 

 

Ponadto, minister Soloch powiedział, że Prezydent otrzymał też szczegółową informację na temat przebiegu szczepień przeciwko COVID-19 – jakie są możliwości i jakie są ograniczenia. Michał Dworczyk dodał także, że Prezydent szczegółowo weryfikował informacje, potencjalne zagrożenia i wyzwania związane z Narodowym Programem Szczepień.

 

 

Ustawa przewiduje, że Agencję Rezerw Materiałowych pozostającą w gestii ministra właściwego ds. energii, zastąpi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych nadzorowana przez premiera. W sytuacjach kryzysowych nowa Agencja będzie mogła dokonywać szybkich zakupów z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.