Środa, 18 marca 2020

Rada Gabinetowa nt. tarczy antykryzysowej

Rada Gabinetowa, zwołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę, dyskutowała na temat „tarczy antykryzysowej”, czyli pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Posiedzenie zostało zorganizowane w formie wideokonferencji. 

 

– Potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców i dla pracowników; pakiet antykryzysowy musi być kompleksowy – podkreślił Prezydent, dodając, że pakiet w zasadzie już powstał i w najbliższym czasie będzie przekładany na projekty ustaw, a następnie wprowadzany. Wskazał, że pakiet osłonowy dla przedsiębiorców zakłada m.in. odsunięcie płatności ZUS, rozłożenie składek na ZUS na raty i system wypłaty wynagrodzeń tym, którzy z różnych powodów nie mogą świadczyć pracy. 

 

WYPOWIEDZI PREZYDENTA I PREMIERA W CAŁOŚCI>>

 

 

Ten program, przelany na teksty ustaw, musimy mieć gotowy w tym tygodniu. Taka jest potrzeba chwili – podkreślał Prezydent, wskazując na konieczność szybkiego i sprawnego działania. – Trzeba budować w jak największym stopniu obszar bezpieczeństwa i zabezpieczenia Polaków, polskiej gospodarki – zaznaczył. 

 

Prezydent zaapelował ponadto do wszystkich Rodaków o ochronę służby zdrowia. 

 

 

 

W sprawach szczególnej wagi Prezydent Rzeczypospolitej może zwołać Radę Gabinetową, którą tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej. Nie przysługują jej kompetencje Rady Ministrów.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.