Wtorek, 10 marca 2020

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nt. działań w sprawie koronawirusa [PL/ENG]

– To była bardzo rzeczowa dyskusja i – co chcę podkreślić – bez krytyki wobec rządzących. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej byli zgodni, że należy podejmować zdecydowane działania, które w radykalny sposób ograniczą rozprzestrzenianie się wirusa i które będą chronić zdrowie i życie obywateli – powiedział Prezydent po spotkaniu. Jak ocenił, „rząd otrzymał od przedstawicieli opozycji zielone światło do podejmowania takich działań”.

WYPOWIEDŹ PREZYDENTA>>

ENGLISH VERSION>>

 


 

W posiedzeniu RBN obok Prezydenta Andrzeja Dudy wzięli udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki, Ministrowie: Zdrowia – Łukasz Szumowski, Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński, Edukacji – Dariusz Piontkowski, Spraw Zagranicznych – Jacek Czaputowicz, Obrony – Mariusz Błaszczak. 
 

Byli także przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, przewodniczący PO i szef klubu KO Borys Budka, lider PSL i przewodniczący klubu KP PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiciel Lewicy i lider Wiosny Robert Biedroń oraz przewodniczący koła Konfederacji Jakub Kulesza.

 

 

Po posiedzeniu Andrzej Duda po raz kolejny zaapelował, by stosować szczególne środki ostrożności, przestrzegać zasad higieny i unikać zgromadzeń. Apel zaadresował też do seniorów, których poprosił o wyjątkową ostrożność. Dodał, że na razie nie ma podstaw, by mówić o zagrożeniu dla wyborów prezydenckich.

 

W Polsce, jak dotąd, potwierdzono 22 przypadki koronawirusa. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.