Piątek, 28 lutego 2020

Odprawa w sprawie ćwiczenia DEFENDER-Europe 20

Przygotowanie, przeprowadzenie i zabezpieczenie odbywających się na terytorium Polski ćwiczeń wojskowych DEFENDER-Europe 20, a także ANAKONDA 20 omówiono podczas zwołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę odprawy z udziałem najwyższych dowódców Sił Zbrojnych RP, Ministrów Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

– Dla nas to wielkie przedsięwzięcie, niesamowite wyzwanie logistyczne, jestem przekonany, że nasze wojsko temu wyzwaniu logistycznemu podoła, wszystko jest przygotowane – akcentował Prezydent. CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

– Ćwiczenia mają charakter defensywny – podkreślał Andrzej Duda, dodając, że będzie to sprawdzenie zdolności mobilnych sił zbrojnych. – Armia Stanów Zjednoczonych będzie ćwiczyła przerzut wojsk z USA do Europy, do Polski bezpośrednio i przez Niemcy do Polski – mówił. – Będzie to potężne przedsięwzięcie militarne, to także jest wynik moich porozumień z Prezydentem Donaldem Trumpem – wskazywał.

 

 

DEFENDER: Dynamic Employment of Forces to Europe for NATO Deterrence and Enhanced Readiness  dynamiczny przerzut sił do Europy w ramach natowskiej inicjatywy odstraszania i wzmocnionej gotowości. To największy przerzut sił wielkości dywizji, w pełnej gotowości bojowej ze Stanów Zjednoczonych do Europy od ponad 25 lat.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.