Poniedziałek, 2 września 2019

Wizyta Wiceprezydenta USA w Polsce

Wiceprezydent USA Michael Pence i jego Małżonka Karen Pence gościli dziś w Pałacu Prezydenckim. Po godz. 10.00 zostali powitani przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.
 

 

Na początku odbyły się rozmowy obu Par Prezydenckich, a następnie spotkanie Michaela Pence'a i Andrzeja Dudy „w cztery oczy”. Potem do rozmów zasiadły delegacje obu państw. 
 

 

Podczas wspólnego spotkania z dziennikarzami po zakończeniu rozmów Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że do końca roku podpisane zostaną  finalne umowy dotyczące rozszerzenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Poinformował, że rozmawiano też o szczegółach współpracy handlowej, technologicznej i energetycznej. CAŁE OŚWIADCZENIE >>

 

Dyskutowano również o zniesieniu wiz dla Polaków, wjeżdżających do USA. – Polska osiągnęła już sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz, musi jeszcze nastąpić certyfikacja i Polska wkrótce dołączy do tego programu – oświadczył Michael Pence. 

 

 

 


Amerykański Wiceprezydent podkreślił, że USA i Polska nigdy nie zostaną podzielone. – Sojusz między naszymi krajami jest silniejszy niż kiedykolwiek. Jesteśmy nie tylko sojusznikami, jesteśmy rodziną – oznajmił. Jak dodał, są oczekiwania, by jesienią Polskę odwiedził Prezydent USA Donald Trump.

 


 

Michael Pence i Karen Pence przybyli do Warszawy w niedzielę. Tego dnia wzięli udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.