Wtorek, 7 maja 2019

Wizyta Prezydent Gruzji w Polsce [PL/ENG]

Polska wspierała, wspiera i będzie wspierać aspiracje Gruzji w sprawie przynależności do Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej – podkreślił Prezydent Andrzej Duda po rozmowach z gruzińską Prezydent Salomeą Zourabichvili. ENGLISH VERSION>>

 

Andrzej Duda zaznaczał, że „Gruzja jest częścią Europy, a Europa potrzebuje jedności”. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

 

Wizyta Prezydent Gruzji w Polsce rozpoczęła się przed południem od oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Następnie przywódcy państw uczestniczyli w rozmowach.

 

 

 

Po uroczystości z udziałem m.in. kierownictwa Kancelarii Prezydenta RP oraz ambasadorów przywódcy państw udali się do Pałacu Prezydenckiego na rozmowy. Przed południem odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rundę spotkań. Andrzej Duda podkreślał w trakcie briefingu wsparcie Polski dla gruzińskich aspiracji w sprawie przynależności do NATO i Unii Europejskiej.

 

 

 

 

 
Zobacz także:Prezydent: UE musi prowadzić politykę otwartych drzwi Po południu Prezydenci wzięli udział w debacie, która odbyła się w Belwederze.  Andrzej Duda wspomniał, że śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu bardzo zależało na przynależności Gruzji do struktur euroatlantyckich. – Mam nadzieję, że zrealizuje się marzenie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o członkostwie Gruzji w UE i NATO. To jest właśnie ta droga, którą bardzo byśmy chcieli, aby Gruzja kroczyła dla dobra przede wszystkim swoich obywateli, rozkwitu kraju, poprawy jakości i poziomu życia oraz wzmocnienia bezpieczeństwa – podkreślił Prezydent.  WIĘCEJ >>>
 
 
Wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wydał obiad oficjalny na cześć gościa. – Staramy się kontynuować dzieło śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i dlatego wspieramy europejskie i euroatlantyckie aspiracje Gruzji – powiedział Prezydent. Podkreślił też, że Polskę i Gruzję łączy wielowiekowa historia. 
 
Prezydent Gruzji Salome Zourabichvili po raz pierwszy przebywała w Polsce z oficjalną wizytą. 
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.