Niedziela, 5 maja 2019

Narodowe Granie muzyki Stanisława Moniuszki

– Mimo tego, że Moniuszko nie zobaczył wolnej Polski, jego wkład w odzyskanie niepodległości, w przeniesienie polskiej tradycji, polskiej kultury przez ponad 100 lat zaborów, w rozwój polskiego społeczeństwa, w budowanie tożsamości naszego narodu jest nieoceniony – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnego koncertu. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

 

 

Koncert „Wiwat Moniuszko!” na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zainaugurował nową akcję Pary Prezydenckiej – Narodowe Granie. Celem tej akcji jest popularyzacja polskiej muzyki i upamiętnienie wybitnych polskich kompozytorów.

 

 

 

Przez sześć godzin na specjalnej scenie, która wyjątkowo stanęła na dziedzińcu Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, wszyscy chętni mogli słuchać, śpiewać, a nawet tańczyć do muzyki Moniuszki. Wystąpili m.in. Janusz Prusinowski i jego Kompania, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Michał Szpak, Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II oraz Chopin University Chamber Orchestra.

 

 

 

Muzyka Moniuszki przyciągnęła tłumy warszawiaków i turystów. Z zaproszenia na koncert na dziedzińcu Pałacu, otwarty dla publiczności, skorzystało ponad sześć tysięcy osób.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.