Wtorek, 21 stycznia 2020

Prezydent: Polska liderem rozwoju w naszej części Europy [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa na 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, podkreśla, że Polska jest wielokrotnie wymieniana jako kraj, który jest liderem w naszej części Europy, bardzo dynamicznie się rozwija i w tym zakresie stanowi także przykład dla innych krajów. Wizycie towarzyszą spotkania z przywódcami państw oraz z przedstawicielami biznesu. 

 

 

Wizytę w Davos Andrzej Duda rozpoczął we wtorek od spotkania z liderami biznesu i od dyskusji na temat znaczenia innowacji rozwoju gospodarczego (sesja pt. Fostering innovation led economic growth?). W swoim wystąpieniu zaznaczył, że Polska jest pod tym względem liderem wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskazał, że w ostatnich latach nasz średni roczny wzrost PKB wyniósł około 4% i jest to jeden z najwyższych wskaźników wzrostu w Europie.

 

ENGLISH VERSION >>>

 

– Uważamy, że inwestycje w obszarze nowych technologii są najskuteczniejszą strategią zwiększania wydajności i wspierania wzrostu gospodarczego – podkreślał Prezydent. Wspomniał między innymi o projekcie „Startupy w Pałacu”, którego celem jest wspieranie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym także partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas późniejszej konferencji prasowej Andrzej Duda relacjonował polskim dziennikarzom, że dotychczasowe spotkania skupiały się na kwestiach ekonomicznych.

 

– Patrzymy na ekonomię z punktu widzenia polityki, ale generalnie mówiliśmy o sytuacji i perspektywach rozwoju. Cieszę się, że Polska była dziś wielokrotnie wymieniana jako ten kraj, który rzeczywiście jest liderem w naszej części Europy i który bardzo dynamicznie się rozwija – podkreślał. CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

 

 

Kolejnym punktem pobytu na WEF było otwarcie Domu Polskiego>>

 

Wieczorem założyciel i prezes WEF Klaus Schwab wydał obiad dla uczestników Forum. 

 

 

 

 

Środa w Davos: Spotkania bilateralne

 

 

 

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.