Środa, 12 czerwca 2019

Wizyta Pary Prezydenckiej w Waszyngtonie [PL/ENG]

Wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych  Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski podpisali w środę w Białym Domu Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump. Zgodnie z tym dokumentem, USA planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce. W najbliższej przyszłości ta trwała obecność wzrośnie o około 1000 żołnierzy. TREŚĆ DEKLARACJI >>

 

ENGLISH VERSION >>

 

 

 

 

Zobacz także:Zakończono negocjacje porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce [PL/ENG] To najważniejsze wydarzenie dzisiejszej wizyty polskiej Pary Prezydenckiej w Białym Domu. – Dokument o dalszej o współpracy w zakresie obronności i obecności Stanów Zjednoczonych militarnie w Polsce ma charakter przełomowy – podkreślił Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej Prezydentów RP i USA.  


CAŁE OŚWIADCZENIE PREZYDENTA RP>>
WYPOWIEDŹ PREZYDENTA USA>>

 

 

 

 

 

Po powitaniu i wspólnych rozmowach gospodarze przygotowali dla polskiej Pary Prezydenckiej niespodziankę – przelot nad Waszyngtonem dwóch amerykańskich myśliwców piątej generacji F-35. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także:Wystąpienie Andrzeja Dudy podczas przyjęcia wydanego przez Donalda Trumpa z Małżonką na cześć polskiej Pary Prezydenckiej [PL/ENG] W wywiadzie dla polskich stacji telewizyjnych Prezydent RP, pytany o ewentualną reakcję Rosji na podpisaną deklarację, zaznaczył: Bardzo bym chciał, żeby Rosja była przyjacielem Polski, bardzo bym chciał, aby nasze relacje były jak najlepsze. Bardzo bym tego chciał, tylko że warunek jest jeden: musi być przestrzegane prawo międzynarodowe.
WYWIAD DLA TV >>
 

Wieczorem w Białym Domu odbyło się przyjęcie wydawane przez amerykańską Parę Prezydencką z okazji wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniej polska Para Prezydencka gościła w Białym Domu 10 miesięcy temu, we wrześniu 2018 r.

 

 

 

Pliki do pobrania

Wystąpienie Prezydenta USA podczas wspólnej konferencji prasowej
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.