Czwartek, 24 stycznia 2019

W Davos nt. sytuacji bezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, odbył szereg spotkań poświęconych sytuacji w Europie Środkowej i Wschodniej. 

 

Zobacz także:Dobre rozmowy w Davos m.in. z Prezydentem Brazylii i Sekretarzem Generalnym NATO [PL/ENG]Ostatni dzień wizyty w Davos. Wypowiedź Prezydenta dla mediówTrzeciego dnia pobytu w Davos Prezydent RP spotkał się z Prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Następnie obaj politycy wzięli udział w panelu dyskusyjnym poświęconym Europie Środkowej i Wschodniej. ENGLISH VERSION >>>

 

Prezydent RP podkreślał wagę kontynuacji procesu reform na Ukrainie. Wskazał także, że Polska opowiada się za pełną integralnością terytorialną Ukrainy i nienaruszalnością jej granic.

 

Rozmówcą Prezydenta był również Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg. Temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie zajął dużą część spotkania. WIĘCEJ NA TEMAT SPOTKANIA >> 

 

Tuż przed wyjazdem do Polski Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Julią Tymoszenko. W czasie spotkania, do którego doszło z inicjatywy byłej premier Ukrainy, omówiono m.in. sytuację w Donbasie i perspektywy stosunków polsko-ukraińskich.

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.