Niedziela, 11 lipca 2021

Prezydenci Polski i Litwy w Krakowie

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Krakowie składa dziś wizytę Prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Obaj przywódcy odwiedzili Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

 

 

PROGRAM PRASOWY>>
 

Zobacz także:Prezydent Litwy z Małżonką złożą w niedzielę wizytę w PolsceSzef BBN: Sprawy bezpieczeństwa istotne we współpracy Polski i Litwy– To podkreślenie, że sprawy bezpieczeństwa są jednym z fundamentów naszej współpracy – powiedział szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Przypomniał, że w 2019 r. Prezydenci Polski i Litwy podpisali Deklarację o wzmocnieniu polsko-litewskiego partnerstwa w dziedzinie bezpieczeństwa.
 


 

Jeszcze dziś Prezydenci wezmą udział w krakowskich uroczystościach z okazji 500-lecia zawieszenia Dzwonu Zygmunt. Towarzyszyć im będą Małżonki. – Dzwon Zygmunt jest świadkiem naszej historii, ale też jest świadkiem tej wspaniałej polsko-litewskiej historii. Ta rocznica na nowo wskazuje, że dla relacji polsko-litewskich historia jest fundamentem współpracy – wyjaśnił prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 

WIĘCEJ:

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.