Sobota, 23 maja 2020

Prezydent odwiedził firmę Lechpol Electronics i garwoliński targ

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w sobotę firmę Lechpol Electronics. – Właściciele firmy Lechpol z dumą mówią, że udało im się przetrwać kryzys, trudną sytuację, przestój, który był przez okres zamrożenia gospodarki w związku z koronawirusem. Udało się przetrwać m. in. dzięki wsparciu Tarczy Antykryzysowej – podkreślał Andrzej Duda, dodając, że firma otrzymała tzw. postojowe, dzięki czemu połowa pracowników pracowała, a połowa była na postojowym.

 

– Dzisiaj powoli wszystko wraca do normy, tak jak – mam nadzieję – wraca do normy cała nasza gospodarka, stopniowo, kiedy jesteśmy w stanie ją odmrażać zmniejszając rygory – mówił Andrzej Duda.

 

 

– Firma Lechpol jest przykładem, że pomoc, która została przygotowana i zaoferowana przeze mnie i polski rząd trafiła tam, gdzie powinna i wsparła tych, którzy produkują, którzy mają miejsca pracy. Tutaj, w firmie Lechpol żaden pracownik – dzięki tej doskonałej współpracy pomiędzy prezydentem, rządem a polskimi przedsiębiorcami – nie został zwolniony, wszystkie miejsca pracy zostały utrzymane – zaznaczył Andrzej Duda.

 

Wcześniej Prezydent odwiedził też garwoliński targ.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.