Poniedziałek, 18 maja 2020

Para Prezydencka uczciła pamięć św. Jana Pawła II

Zobacz także:Przesłanie z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła IIList Prezydentów Polski i Litwy na jubileusz 100-lecia urodzin Jana Pawła IIPrezydent: Jan Paweł II – Papież wolności i solidarnościPrezydent Andrzej Duda z Małżonką odwiedzili Muzeum – Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Następnie Para Prezydencka złożyła kwiaty przy pomniku Papieża Polaka, a także weszła też do stojącej tuż obok domu rodzinnego bazyliki Ofiarowania NMP. W tej świątyni Karol Wojtyła został ochrzczony i przyjął pierwszą komunię świętą.

 

Dziś przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły.

 

 

Sercem Muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. W rozmowie z Radiem Doxa, jaka została przeprowadzona w salonie rodzinnego domu Ojca Świętego, Andrzej Duda przyznał: Jan Paweł II jest nie tylko w mojej duszy, ale w duszy mojego pokolenia, bardzo mocno zakodowany. CAŁA ROZMOWA>>

 

 

Wracają wspomnienia i obrazy: nieprzebrane tłumy na krakowskich Błoniach, spotkanie z młodzieżą na Westerplatte i przesłanie, które zawsze pozostaje aktualne – napisał Prezydent na twitterze.  

 

 

Po południu na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka złożyła kwiaty na grobie rodziny Wojtyłów i Kaczorowskich. W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a następnie w okolicznościowym koncercie „Santo Subito – Prorok naszych czasów”.

 

 

 

Wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie pojawiła się okolicznościowa iluminacja.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.