Piątek, 6 marca 2020

Wizyta Prezydenta RP w Szczytnie

Odwiedzający Szczytno Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kadrą i słuchaczami Wyższej Szkoły Policji. Rozmawiał również z władzami województwa warmińsko-mazurskiego ws. koronawirusa. 

 

– Dziękuję, że chcecie służyć Rzeczypospolitej, naszym obywatelom – mówił Prezydent podczas spotkania w WSPol. Akcentował, że zależy mu na tym, aby poziom życia Polaków się podnosił, aby rodziny miały większy komfort życia, więcej spokoju. – To nie jest tylko kwestia pieniędzy – ocenił. Jak dodał, kiedy mówimy o komforcie życia, liczy się także to, czy jest bezpiecznie – a to oznacza dobrze wyposażoną i dobrze działającą policję, straż pożarną, straż graniczną, wojsko.

 

– W zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego, spokoju życia służba policjantów jest najważniejsza – zaznaczył Andrzej Duda. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 


 

 

Przed rozpoczęciem wizyty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie Prezydent rozmawiał z wojewodą warmińsko-mazurskim, komendantem wojewódzkim Policji oraz przedstawicielami warmińsko-mazurskich służb sanitarno-epidemiologicznych o stanie przygotowania województwa do ewentualnej walki z koronawirusem. Andrzej Duda wskazywał, że województwo warmińsko-mazurskie jest przygotowane na ewentualne pojawienie się przypadku koronawirusa. CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

Wcześniej Prezydent złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.