Poniedziałek, 7 października 2019

Kongres 590 z udziałem Prezydenta RP [PL/ENG]

W Jasionce k. Rzeszowa zostało zorganizowane jedno z największych cyklicznych wydarzeń ekonomicznych w Polsce – Kongres 590. Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji Kongresu, a wieczorem wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Lista laureatów XVII edycji >>>

 

Naszym najważniejszym celem politycznym  jest podnoszenie poziomu życia Polaków, zwykłych obywateli mówił Andrzej Duda. Chcemy to osiągnąć przede wszystkim poprzez rozwój polskiej gospodarki dodał. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Andrzej Duda zaznaczył, że polskie firmy „coraz potężniejsze, coraz mocniejsze, mające coraz większe możliwości inwestowania i zatrudniania pracowników”, to także polskie firmy, które będą w stanie coraz więcej pracownikom płacić, które będą w stanie rozwijać się, będą w jeszcze większym stopniu niż dotychczas realizować także i ekspansję na zagraniczne rynki. To jest nasz kierunek podkreślił. 

ENGLISH VERSION >>>

 

 

 

Podczas czwartej edycji Kongresu 590 polscy specjaliści  z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji będą dyskutować m.in. o cyberbezpieczeństwie i podsumowaniu 15 lat członkostwa Polski w UE.

 

 

 

Zwiedzanie stoisk MŚP i start-up

Andrzej Duda, w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz rozwoju bankowości i sektora finansów publicznych w Polsce, uhonorował dziś prof. Krzysztofa Opolskiego, przewodniczącego Kapituły Nagrody Gospodarczej.

 

 

Andrzej Duda odwiedził siedzibę firmy Ultratech Sp. z o.o.  laureata Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w 2018 r. Ultratech Sp. z o.o. zajmuje się produkcją części i podzespołów dla światowych firm lotniczych oraz energetycznych. Wyroby firmy wytwarzane są metodą obróbki skrawaniem półfabrykatów z różnych gatunków stali, aluminium i tytanu.

 

 

 

Zobacz także:Laureaci XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Wieczorem w Jasionce odbyła się Gala XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.  Prezydent wręczył wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych, przyznał też nagrodę indywidualną. Zwycięzcami tegorocznej edycji nagrody zostali: DELTA Zbigniew Różycki, LPP S.A., Olimp Laboratories Sp. z o. o., Marco Sp. z o. o., Ochnik S.A., Warsaw Genomics Sp. z o. o. sp. k., Medical Inventi S.A. oraz Czesław Lang. WYSTĄPIENIE PREZYDENTA >>>

 

 

 

 

 

 

__________

 

Kongres 590 w Jasionce koło Rzeszowa to już czwarta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. To miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Ideą Kongresu 590 jest działanie na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, w tym głównie polskich przedsiębiorców i wspierania patriotyzmu gospodarczego.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.