Piątek, 12 lipca 2019

Wizyta w województwie zachodniopomorskim

– Zachęcam do sadzenia drzew. Las to nie tylko miejsce do wypoczynku, to także kwestia naszego zdrowia i zachowania walorów przyrodniczych dla przyszłych pokoleń – mówił Prezydent RP podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka. Przypomniał, że wiosną tego roku w lasach nadleśnictwa Rytel Para Prezydencka zainaugurowała ogólnopolską akcję #sadziMY.
 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

– Bardzo proszę, abyście Państwo w tej akcji brali udział, żebyśmy razem sadzili drzewa – apelował Andrzej Duda, przypominając, że masowe nasadzenia są konieczne, bo to właśnie drzewa – pochłaniając CO2 – ratują nas przed niekorzystnymi zmianami klimatu.

 

 

Prezydent zwrócił też uwagę, by dbać o istniejące już lasy: nie niszczyć drzew, nie zaśmiecać kompleksów leśnych, nie porzucać butelek, które mogą wywołać pożary: – Apeluję o miłość do lasu i dziękuję naszym leśnikom, którzy o nasze lasy – jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie – tak dbają.

 

 

 

Tego samego dnia Prezydent RP spotkał się też z mieszkańcami powiatu drawskiego.

 

 

– Wiem, że zmagacie się Państwo z wielkimi problemami od samego początku lat 90. Niezwykły wstrząs, jaki przeżyły te ziemie na zachodzie Polski, kiedy, można śmiało powiedzieć, zamordowano Państwowe Gospodarstwa Rolne... Ilu ludzi straciło wtedy pracę, sens życia, zeszło na manowce, dla ilu źle to się skończyło? – mówił Andrzej Duda w Drawsku Pomorskim.

 

– Mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym wspólnie, że mądra polityka ukierunkowana na wspieranie obszarów wiejskich przyniesie efekty.  CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrzej Duda podziękował za dzisiejsze spotkania.
 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.