Niedziela, 24 czerwca 2018

Wspólne kibicowanie na ORP Pułaski

Prezydent Andrzej Duda wraz z załogą ORP Generał Kazimierz Pułaski kibicował biało-czerwonym podczas meczu Polska – Kolumbia na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Polska drużyna przegrała w niedzielę 0:3. Mecz został rozegrany w Kazaniu. 

 

„Marynarska” Strefa Kibica została zorganizowana na rufie fregaty rakietowej ORP Generał Kazimierz Pułaski, gdzie znajduje się lądowisko dla helikopterów; na jednym z włazów do hangaru zawieszono telebim. Zobacz także:Strefa kibica w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

 

Pierwszy mecz na MŚ biało-czerwoni rozegrali na stadionie Spartaka w Moskwie. Polska przegrała z Senegalem 1:2. Kolejny mecz Polaków  z Japonią odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

 

 


Przed meczem Prezydent spotkał się z oficerami Marynarki Wojennej RP w mesie kapitańskiej. Wpisał się też do księgi pamiątkowej ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 

Prezydentowi towarzyszył Szef BBN Paweł Soloch.Zobacz także:Prezydent: Infrastruktura Marynarki Wojennej wymaga odbudowy [PL/ENG]

 

– Dziękuję za wspólne kibicowanie. Tym razem się nie udało, ale ważne jest to, co powiedział kiedyś trener Kazimierz Górski. A nie wszyscy to pamiętacie, bo jesteście młodzi. Piłka nożna ma to do siebie, że wiele zależy od szczęścia, umiejętności, dnia, formy i wielu innych rzeczy. Gdyby decydowały tylko pieniądze, mistrzem świata byłaby Arabia Saudyjska, a nie jest i nie będzie – stwierdził po meczu Prezydent.


Andrzej Duda gościł w Gdyni z okazji Święta Marynarki Wojennej i odbywającego się równolegle Święta Morza.


– Bardzo dziękuję za miły wieczór spędzony z Państwem, życzę powodzenia i jeszcze raz składam najlepsze życzenia w dniu Państwa święta – powiedział Prezydent opuszczając fregatę rakietową ORP Generał Kazimierz Pułaski.


– Przestrzegam trzech zasad: obiecałem Naszym, że będę z Nimi, więc nie krytykuję; cieszę się z sukcesów i chwalę, ale jeśli jest za co; nigdy nie załamuję rąk, wyciągam wnioski, bo jutro też jest dzień i trzeba iść do przodu. Biało-Czerwoni stało się. Trudno. Głowa do góry! - napisał też na Twitterze Prezydent.

 

ORP Gen. Pułaski to dar rządu Stanów Zjednoczonych dla Polski. Stacjonuje w Porcie Wojennym w Gdyni. Wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych. To właśnie na tym okręcie spoczywa główny ciężar zadań związanych z osłoną strategicznych szlaków komunikacyjnych na morzu. (KG, PAP)

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.