Piątek, 1 czerwca 2018

Festyn rodzinny z udziałem Pary Prezydenckiej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wzięli udział w festynie rodzinnym „Rodzina z Energią” zorganizowanym w Białej Podlaskiej. - Dzieci są dla nas tym, co najpiękniejsze - podkreślił Prezydent. - Marzymy o nich, staramy się o nie dbać, staramy się zapewnić im wszystko, co tylko możliwe, żeby mogły dobrze się rozwijać, żeby mogły być szczęśliwe - dodał. Rodzicom i opiekunom życzył zaś - żeby patrzyli w przyszłość z uśmiechem i zawsze byli w stanie zapewnić dzieciom wszystko to, co uważają za potrzebne.

 

Zobacz także:Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Dnia DzieckaWystąpienie Pary Prezydenckiej na Festynie Rodzinnym „Rodzina z Energią” w Białej Podlaskiej

Prezydent dziękował rodzicom i wychowawcom z Białej Podlaskiej za patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. - Ogromnie dziękuję, że pamiętacie o tym, co ważne dla Polski i dla nas wszystkich - zaznaczył. Dziękował za zorganizowanie konkursu plastycznego i przypomniał swoją wizytę w Białej Podlaskiej 11 listopada 2015 r., kiedy uczestniczył we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. 

 

 

Agata Kornhauser-Duda podkreślała, że święto dzieci to przede wszystkim święto radości, uśmiechu, miłości i przyjaźni. – Jest ono ważne dla wszystkich dzieci, ale jest równie ważne dla ich rodziców, dziadków, opiekunów, wychowawców, nauczycieli, jednym słowem dla wszystkich, którzy dzieci kochają, którym ich dobro leży na sercu – mówiła.Zobacz także:"Pieśni, które wyznaczyły drogę do wolności"Prezydent złożył kwiaty przed pomnikiem śp. Marii i Lecha Kaczyńskich

 

Pierwsza Dama zaznaczyła, że dzieci są naszym największym skarbem,  spełnieniem, nadzieją na przyszłość. - Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - powiedziała, przywołując słowa Janusza Korczaka.

 

Agata Kornhauser-Duda życzyła dzieciom, aby były szczęśliwe, cieszyły się dobrym zdrowiem, czuły się zawsze bezpieczne i kochane, a w trudnych chwilach zawsze mogły liczyć na wsparcie dorosłych.
 

Podczas festynu Para Prezydencka wręczyła nagrody w dziecięcym konkursie plastycznym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Za co kocham Polskę” – wyróżnienia za najciekawsze prace. Prezydent z Małżonką rozdawali także uczestniczącym w festynie dzieciom upominki, m.in.: pluszowe misie, puzzle z wizerunkiem Pałacu i krówki z logo Pałacu Prezydenckiego. 

 

 

 

Specjalnie dla Prezydenta i Małżonki Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” zaśpiewał na scenie ludową piosenkę „W moim ogródeczku”. Następnie Para Prezydencka odwiedzała ustawione na terenie Parku Radziwiłłowskiego namioty, w których animatorzy przygotowali dla dzieci różne zabawy i gry. 

 

Była to druga wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Białej Podlaskiej. Wcześniej odwiedził miasto z okazji Święta Niepodległości w 2015 roku. (KG, MK)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.