Piątek, 16 grudnia 2016

Order Odrodzenia Polski dla Ewy Michnik-Szynalskiej Dyrektor Opery Wrocławskiej

Ewa Michnik-Szynalska została uhonorowana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej muzyki poważnej oraz za osiągnięcia w pracy twórczej i promowanie polskiej kultury. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP wręczył jego doradca Tadeusz Deszkiewicz.

Środa, 14 grudnia 2016

Ordery Odrodzenia Polski dla działaczy opozycji demokratycznej

W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się w środę uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP byłym działaczom opozycji demokratycznej. Wręczył je minister Wojciech Kolarski wraz z Zofią Romaszewską.

Wtorek, 13 grudnia 2016

"Jesteście bohaterkami naszej wolności" 

Prezydent nadał Krzyże Wolności i Solidarności kobietom represjonowanym, internowanym i więzionym w czasie stanu wojennego. Wręczył je Zastępca Prezesa IPN i doradca Irena Zofia Romaszewska.Prezydent wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Złote Krzyże Zasługi

Poniedziałek, 12 grudnia 2016

Prezydent odznaczył wybitnych naukowców 

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie zwieńczające konferencję naukową pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, poświęconą problematyce fal grawitacyjnych. Prezydent Andrzej Duda uhonorował dwóch profesorów odznaczeniami.

1 «««  6061626364  88
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.