Czwartek, 9 kwietnia 2020

Ślubowanie sędziego Trybunału Konstytucyjnego

9 kwietnia 2020 r. nowo wybrany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 6 kwietnia 2020 r. sędzia Trybunału Konstytucyjnego Bartłomiej Sochański złożył wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ślubowanie.

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Nominacje asesorów sądowych

Nominacje na asesora sądowego wręczane przez Prezydenta RP z powodu pandemii koronawirusa w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniami z dnia 2 kwietnia 2020 r. mianował do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego 80 osób. Asesorzy złożyli indywidualnie w dniu 7 kwietnia br. wobec Prezydenta RP ślubowanie.

Czwartek, 5 marca 2020

Zmiany w składzie Rady Ministrów

Prezydent RP Andrzej Duda – na wniosek Prezesa Rady Ministrów – powołał Konrada Krzysztofa Szymańskiego na urząd Ministra do Spraw Unii Europejskiej, a Michała Piotra Wosia na urząd Ministra Środowiska.

Środa, 4 marca 2020

Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie 

Prezydent, wręczając akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki, mówił, że to jest piękny moment w życiu człowieka, który zdecydował się wybrać jako swoją profesję odkrywanie świata, przełamywanie barier, zmienianie reguł.

1 «««  23456  43
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.