Wtorek, 17 kwietnia 2018

Prezydent powołał Marka Zagórskiego na urząd Ministra Cyfryzacji

 

- Cyfryzacja to zadanie trudne, ale jednocześnie niezwykle ważne. Od sprawnie przeprowadzonej cyfryzacji zależy także to, czy udaje się budować nowoczesne państwo – powiedział Prezydent Andrzej Duda, wręczając Markowi Zagórskiemu akt powołania na urząd Ministra Cyfryzacji.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2018 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, powołał we wtorek w skład Rady Ministrów Marka Zagórskiego na urząd Ministra Cyfryzacji. Wręczenie aktu powołania nastąpiło podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

 

- Powierzam Panu tę tekę bez zawahania, ponieważ jest Pan politykiem, który ma duże doświadczenie w kwestiach związanych z cyfryzacją – powiedział Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do nowego ministra. Wśród zalet Marka Zagórskiego Prezydent wymienił także jego wieloletnie doświadczenie w pracy administracyjnej.

 

PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA >>>

 

- Służba na tej zaszczytnej funkcji będzie sukcesem nie tylko Pańskim, ale przede wszystkim będzie sukcesem Rzeczypospolitej, nas wszystkich – dodał Prezydent.

 

W uroczystości wzięli także udział ministrowie KPRP, m.in. Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha i Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.(BZ)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.