Sobota, 14 sierpnia 2021

Prezydent wręczył Jarosławowi Gowinowi akt odwołania

Na wniosek Prezesa Rady Ministrów, postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 sierpnia 2021 r., Jarosław Gowin został odwołany ze składu Rady Ministrów – z urzędu Wiceprezesa RM i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. W sobotę Prezydent Andrzej Duda wręczył Jarosławowi Gowinowi akt odwołania. 

 

– Pracowaliśmy razem przez ostatnie 6 lat nad bardzo ważnymi dla Polaków zmianami w naszej rzeczywiści; bardzo wiele z tych, które ja zapowiadałem, które zapowiadały stronnictwa Zjednoczonej Prawicy zostało zrealizowanych – one działają, pomagają ludziom – mówił Andrzej Duda. – Uważam, i wielu ludzi, z którymi rozmawiam tak uważa, że były to dla Polski bardzo dobre lata. Współuczestniczył Pan w tym procesie, za co chcę dzisiaj ogromnie podziękować, za wszystkie lata pracy dla Rzeczypospolitej – zaznaczył Prezydent. 

 

– Będę czekał i będę przyglądał się temu co się dzieje, bo dla mnie bardzo ważne jest to, aby obóz był cały, bo wierzę w to, że ten obóz jest w stanie wprowadzić dobre zmiany w Polsce – powiedział Andrzej Duda.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

W spotkaniu wzięli udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Małgorzata Paprocka, Wojciech Kolarski i Błażej Spychalski.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.