Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Nominacje w Kancelarii Prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniami z dnia 28 grudnia 2020 r.:

 

– powołał z dniem 4 stycznia 2021 r. Piotra ĆWIKA Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stanowisko Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej;
 

 

– odwołał z dniem 4 stycznia 2021 r. Krzysztofa SZCZERSKIEGO Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ze stanowiska Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jednocześnie ustanawiając Pana Ministra Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej;

 

 

– powołał z dniem 5 stycznia 2021 r. na stanowisko Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pawła SZROTA Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 

 

Ponadto Prezydent RP powołał z dniem 1 stycznia 2021 r. Pawła MUCHĘ na stanowisko Doradcy Społecznego Prezydenta RP.

 

_______________

 

 Mamy nowe wyzwania w Kancelarii Prezydenta. Chciałbym abyśmy nie tylko im sprostali, lecz także odnieśli jak największe sukcesy, bo to oznacza przede wszystkim sukces Rzeczypospolitej; dla mnie to jest najistotniejsze – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu.

Prezydent dziękował ministrowi Pawłowi Musze, dotychczasowemu Zastępcy Szefa KPRP, za lata współpracy: – Dziękuję za wielki wkład w prace legislacyjne, reprezentowanie mnie w mediach, wszystkie działania, które Pan Minister prowadził w KPRP – mówił Andrzej Duda.

Nowym Zastępcą Szefa KPRP został Piotr Ćwik. – Nie mam żadnych wątpliwości, że dzięki doświadczeniu z jednej strony organizacyjnemu i zarządczemu, ale także i politycznemu Pan Minister znakomicie sobie poradzi z realizacją tej funkcji – podkreślał Prezydent.

„Biuro Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”

– Panu Ministrowi Krzysztofowi Szczerskiemu dziękuję za to, że przez lata, kiedy realizowaliśmy pierwszą kadencję prezydencką, obok bardzo poważnych wyzwań, które realizował w ramach nadzorowanego przez siebie biura spraw zagranicznych, zgodził się także prowadzić sprawy gabinetu Prezydenta, a więc codziennego funkcjonowania Prezydenta i Pierwszej Damy – podkreślał Andrzej Duda, dziękując za pracę na stanowisku szefa gabinetu i jednocześnie ustanawiając Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP.

– Rozwijamy działalność w polityce międzynarodowej. Podjąłem decyzję, aby przekształcić biuro spraw zagranicznych KPRP w komórkę znacznie bardziej wyspecjalizowaną, funkcjonującą podobnie jak Biuro Bezpieczeństwo Narodowego, które wspiera Prezydenta w realizacji jego funkcji zwierzchnika sił zbrojnych i w zakresie bezpieczeństwa państwa – mówił Prezydent.

– Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest okrętem flagowym Prezydenta RP. Chciałbym, aby również znaczenie spraw zagranicznych w Kancelarii Prezydenta zostało podkreślone poprzez dodatkowe możliwości działania, tak aby polityka zagraniczna realizowana przez urząd Prezydenta stała się dzięki temu skuteczniejsza i znacznie bardziej rozwinięta – dodał. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że nowa komórka pozostanie trwałym dorobkiem, jaki w Kancelarii Prezydenta zostanie.Nowym szefem gabinetu został Paweł Szrot. – Jestem z Panem od samego początku, odkąd jestem w polityce – mówił Prezydent o ministrze Szrocie, wspominając współpracę m.in. podczas kampanii wyborczych. – Powierzam Panu Ministrowi funkcję szefa gabinetu, wierząc w to, że przede wszystkim będzie Pan dobrze wykonywał zadanie łączności pomiędzy Prezydentem a rządem; bardzo zależy mi, aby współpraca z rządem układała się jak najlepiej – mówił, nawiązując do poprzedniej funkcji ministra Szrota, który od lutego 2016 r. był zastępcą szefa Kancelarii Premiera.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.