Czwartek, 12 grudnia 2019

Prezydent powołał siedmiu nowych członków RDS

Prezydent Andrzej Duda powołał siedmiu nowych członków Rady Dialogu Społecznego, w tym m.in. nowych ministrów.


Nowo powołani członkowie RDS:

Roczne przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego objął prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

 

 

– Rada Dialogu Społecznego jest stworzona po to, żeby dyskutować i wypracowywać najważniejsze rozwiązania – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.


Jak przekonywał, w ramach RDS „nawet najtrudniejsze proponowane rozwiązania można przedyskutować i spojrzeć na nie z różnych punktów widzenia, starać się znaleźć rozwiązanie jak najbardziej obiektywne i korzystne dla polskiego społeczeństwa i dla dalszego rozwoju Rzeczypospolitej”. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Zobacz także:Prezydent powołał nowy rząd [PL/ENG]

 

Konieczność zaktualizowania składu strony rządowej w RDS wynikła z faktu powołania nowego rządu. Miało ono miejsce 15 listopada b.r.

 

 

Powołana przez ustawę z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, stronę rządową reprezentują wskazani członkowie Rady Ministrów, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów. Funkcję przewodniczącego pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron – związkowców, pracodawców i rządu.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.