Piątek, 18 października 2019

Lekcja RP „Duchowni Niezłomni”

W Pałacu Prezydenckim w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych miała miejsce wyjątkowa Lekcja RP Im poświęcona.

 

Uczestniczący w Lekcji RP licealiści z Chocenia, Łazów i Warszawy wysłuchali poruszającego świadectwa, jakim dzielili się ks. Jan Sikorski, duszpasterz osób internowanych w stanie wojennym, współpracownik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Pani Danuta Regulska, siostra zamordowanego ks. Sylwestra Zycha oraz Pan Wojciech Trela, aktor - odtwórca roli ks. Władysława Gurgacza w filmie pt. ,,Gurgacz - Kapelan Niezłomnych”.

 

– Wszyscy możemy sobie uświadomić, że w historii Rzeczpospolitej był taki czas, w którym właśnie kapłani byli liderami wspólnoty i działali w jej imieniu w czasach, gdy nie była ona wolna. To jest taki dzień, w którym patrzymy na historie ostatnich kilkudziesięciu lat i przypominamy sobie te wielkie postacie polskiej historii począwszy od ks. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, aż po tych niezłomnych kapłanów czasów „Solidarności”, kiedy swoją działalność na Żoliborzu prowadził błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Wojciech Kolarski, rozpoczynając wydarzenie.

 

 

 

 

W Lekcji RP wzięła także udział Pani Zofia Romaszewska, Doradca Prezydenta RP.

 

Lekcja RP poprzedziła przypadający jutro Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ustanowiony w ubiegłym roku przez Sejm.

 

Jutro przypada również 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.